folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Klonlu IMEI Kullanan Telefon Hatlarının Tespiti?

Klonlu IMEI Kullanan Telefon Hatlarının Tespiti?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Arkadaşlar şimdi biraz olabilitelerden bahsedeceğim.

Arkadaşım 1-1.5 sene önce 2300 TL ye note II aldı. Ayrıca aynı firmadan bir adet samsung tuşlu telefon aldı. Geçen hafta ikisinede IMEI NUMARASI kopyalanmıştır mesajı geldi.

Prosedürü araştırdım, Kişi fatura ve telefon numrasıyla ithalatçı firmaya telefonu sadece o hatta kullanılmak üzere açtırabilmek için başvuruyor. Buraya kadar sıkıntı yok.

Şimdi sorum şu;

Telefon sahibi (fatura sahibi) BTK ya,Sahibi olduğum XXXXXXX IMEI numaralı telefonumun hangi hatlar tarafından kullanıldığını öğrenmek istiyordum diye bir başvuruda bulunabilir mi? Ya da yasal anlamda gerek BTK gerek SAVCILIĞA böyle bir başvuruda hakkı var mı?

XXXXXXX IMEI numarasını kullanan TELEFON HAT SAHIPLERINI veya TELEFON NUMARALARINI nasıl öğrenebiliriz?

Amaç nedir?

XXXXXXX IMEI sinin kopyasını kullanan hat sahibini bulmak (muhtemelen IMEI nin çalıntı olduğunu bilmiyordur) ve bu IMEI numarasını nerede kopyalattığını öğrenmek.. Daha sonra kopyalayan adamı bulup ağzını burnunu sikmek.

Böyle bir girişim aradım ancak internette bulamadım. Fikriniz var mı?

Sonuçta OPERATORLER IMEI numarasını kullanan telefon numaralarını biliyorlar. Hatta bilemeseler zaten telefonu tek bir hatta açtıramazlar.

Yalnız bu işi öğrenmek için savcılığa gidip başvurma hakkı oluyor mu onu hiç bilmiyorum. Zaten başvurulursa muhtemelen IMEI yi kopyalı KULLANAN adam göt altına gider. KOPYALAYAN kişi ben kopyalamadım diyerek işin içinden sıyrılacaktır.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

İşte benim de merak ettiğim mevzulardan birisi.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

ilgili olabilecekler adına konu yukarıya.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam ben savcılıkta çalışıyorum. annemin kullandığı telefon imei klonlandı. şikayette bulundum. kırıkkaleden bi adamın hattı ile kullanıldığı çıktı piyasaya. en son talimatla ifadesi alınması için yazılmıştı, yakınlarda davası açılır diye tahmin ediyorum.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam ben savcılıkta çalışıyorum. annemin kullandığı telefon imei klonlandı. şikayette bulundum. kırıkkaleden bi adamın hattı ile kullanıldığı çıktı piyasaya. en son talimatla ifadesi alınması için yazılmıştı, yakınlarda davası açılır diye tahmin ediyorum.

Peki hocam nasıl dilekçe verdin bir örneği var mı elinde?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

merakla izliyorum, telefonum klonlandığından falan değil. 

buralar bir zamanlar dutluktu, şimdi hep abardıman diktiler.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Peki hocam nasıl dilekçe verdin bir örneği var mı elinde?

hocam şu anda ne yazdığımı tam olarak hatırlamıyorum geçen sene yazmıştım dilekçeyi ama pazartesi günü işyerinden alıp yazarım buraya.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Vitrin ürünlerinde genelde bu sorun oluyor arkadaşlar.Cihazı incelemek için alan içgüzarlar direk imei numarasını alıp kopyalıyorlar.

Bildiğim kadarıyla,fatura ve fişi ile başvuruda bulunduğunuz taktirde cihazınız kapanmıyor.

Haşa zulmetmez kullarına hüdası, her kulun çektiği, kendi işinin cezası!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Tamam hocam cevabını bekliyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

hocam yazdığım dilekçe şu şekilde;

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA
                                   BALIKESİR

Yaklaşık 4 yıldır kullanmakta oldğum ........... IMEI numaralaı .... marka ve model cep telefonuna ../../.. günü "......... IMEI numarası KLONLANMIŞTIR, cihaz 30 gun icinde kapatilacaktir, satin aldigiiniz yere basvurunuz. YASAL UYARI" şeklinde bir mesaj geldi. Kullanmakta olduğum telefon 2008 yılında İstanbul'da düzenlenen Compex isimli farda Avea standında bandrollü, kutulu ve garanti belgeli şekilde tarafıma hediye olarak verildi. Telefonumun IMEI numarasını kopyalayan şahıslardan şikayetçiyim, cezalandırılmalarını istiyorum. Ayrıca telefonumun kapatılmaması için gereğini arz ederim. ../../2012

Ad Soyad
    imza

dilekçeyi verdikten sonra savcıya kısa da bir ifade verdim. sonrasında işlemler başladı işte.

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

hocam yazdığım dilekçe şu şekilde;

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA
                                   BALIKESİR

Yaklaşık 4 yıldır kullanmakta oldğum ........... IMEI numaralaı .... marka ve model cep telefonuna ../../.. günü "......... IMEI numarası KLONLANMIŞTIR, cihaz 30 gun icinde kapatilacaktir, satin aldigiiniz yere basvurunuz. YASAL UYARI" şeklinde bir mesaj geldi. Kullanmakta olduğum telefon 2008 yılında İstanbul'da düzenlenen Compex isimli farda Avea standında bandrollü, kutulu ve garanti belgeli şekilde tarafıma hediye olarak verildi. Telefonumun IMEI numarasını kopyalayan şahıslardan şikayetçiyim, cezalandırılmalarını istiyorum. Ayrıca telefonumun kapatılmaması için gereğini arz ederim. ../../2012

Ad Soyad
    imza

dilekçeyi verdikten sonra savcıya kısa da bir ifade verdim. sonrasında işlemler başladı işte.

Hocam çok saolasın arkadaşa belirteyim ben bu durumu. Bu konuda fikri olmayanlarada bir fikir dayatması olur ...

Toplam Hit: 1224 Toplam Mesaj: 13