folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#.Net, J#.Net, Vb.Net, Asp.Net
linefolder Swarm Mekanda Check İn Yapanlar

Swarm Mekanda Check İn Yapanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Merhabalar üstadlar swarm üzerinde mesela x yerinde check in yapanların listesini tutan bir api yada örnek yazılım var mi? Bana şu lazım bi bot tarzı bisi sürekli olarak her 30 saniyede bir kontrol edecek yeni birisi varsa resmini ismini check in saatini yazacak listeye bunu nasıl yapabilirim ?

furkiak tarafından 16/Eki/18 19:59 tarihinde düzenlenmiştir

Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

bu bilgileri biriktirmen, toplaman bana biraz yasa dışı gibi geldi...

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Foursquare api de herenow özelliğini kullan. Eger kişinin gizliliği herkese açıksa gorebilirsin. Degilse mekanda checkin yapanların sayısını alırsın. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

belirli bi kişiyi takip etme vsvs olayları düşünürsek yasadısı olabilir belkide.. ama göstere göstere check in yapıyosun görülsün diye yapıyosun sonucta.. yasadışılık bi olay yok bence.. birde buna uygun bot olması zor bence varsada zamanla değişken bişeydir.. pek bilmem ama önlemini alımıslardır diye düşünüyorumm.. oyuzden local local tabana kuvvet derim :)

Evrim içi mürit..laugh is live..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    csabanci bunu yazdı

belirli bi kişiyi takip etme vsvs olayları düşünürsek yasadısı olabilir belkide.. ama göstere göstere check in yapıyosun görülsün diye yapıyosun sonucta.. yasadışılık bi olay yok bence.. birde buna uygun bot olması zor bence varsada zamanla değişken bişeydir.. pek bilmem ama önlemini alımıslardır diye düşünüyorumm.. oyuzden local local tabana kuvvet derim :)

mekanlarda 1 ay check in yaptıktan sonra tamamen hesabını oldu ki silmek istedi görünmemesini istedi o gibi durumda senin elinde olan data kalacak bu durum sence yasal bir problem oluşturmaz mı? Bence oluşturur ardından kaldırılmasını istediğimde kalkmaz ya da muhattap bulamazsam kan alırlar kamil kan olayına gider bu iş.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek

hiç bi cacık olmaz yasal olarak, teknik olarak yürüyebiliyorsan yürü ardına bakma dataları yurt dışında barındır.

kUz3y
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

hocalar durun adam takip etmeyeceğim bir kişiyi değil istediğim şey şu şuanda x mekanında kimler var ? ad soyad resim ve ne zaman checkin yaptı o kadar :D  yani uygulamada açıp taksim meydanı yazarsanız araba yerine otomatikmen 35 kişi burada diyor ya hani checkin yapıncada orda isimleri profilleri çıkıyor sadece onu istiyorum :D 

Vitaminsiz Palyaço
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

furkiak hoca şöyle bir şey istiyor mesela tahribat mekanında check yapanları her dk neyse kontrol edip çeksin.Aslında anlayan varsa yapar api falan var :)Ben de check yapmadan o mekanda kimler checkin yapmış görmek istiyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi bütçeden bahsedersen yaparım (: 

mobilinde alınabiliyor. her 45 dakika da bir. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

abi bütçeden bahsedersen yaparım (: 

mobilinde alınabiliyor. her 45 dakika da bir. 

hocam ben de isterim ne kadara olur :)Android için.Mesela x mekanında checkin yapmamış olsam dahi olur mu

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

ben php ile yazdım bot bir ara, hangi mekan lazımsa önce bot o mekanda checkin yapıyor, sonra o mekandaki herkesi alıyor. şu an swarm api destekliyordu bildiğim kadarıyla.

bakmayalı biraz vakit oldu ama swarm bildiğim sadece api limiti getirdi saatlik 500 olması lazım en son.

ayrıca kullanıcıların checkinlerinin aynı mekanda checkin yapanlardan gizlenmesi sonradan eklenen bir özellik olduğu için çoğu kişi gözüküyor mekanlarda.

birde 30 saniyede bir kontrol etmeye gerek yok bunda. +-3 boyunca bir mekanda checkin yapan herkesi veriyor herenow endpointte.

zor birşey de değil 1-2 saatte yazılır.

edit: şimdi bi gözattım da apide bir değişiklik yok sanırım yapılabilir.

cankol tarafından 17/Eki/18 00:40 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
Toplam Hit: 1542 Toplam Mesaj: 32
swarmn